HİKAYEMİZ

2011 yılında kurulmuş olan Neoplant Mühendislik, kurulduğu günden itibaren anahtar teslim endüstriyel tesis kurulumu konusunda faaliyet göstermekte ve ayrıca birçok sektörde lider olan Saint Gobain firmasının düktil boru konusunda Türkiye temsilciliğini yürütmektedir.

Kurucusunun 20 yılı aşkın tecrübesi sayesinde farklı disiplinleri bir araya getirerek sanayinin problemlerine yenilikçi çözümler üretmektedir.

Neoplant Mühendislik, 2016 yılında geçmiş projelerinde edindiği tecrübe ile endüstriyel tesis ısıtması ve enerji verimliliği konusunda faaliyet gösteren Çekya sulu radyant üreticisi Kotrbaty ve gazlı radyant üreticisi Lersen’in Türkiye distribütörlüğünü yürütmeye başlamıştır.

2016 yılından itibaren tamamladığı onlarca başarılı proje ile müşterilerinin yüksek verimli, ileri teknoloji ısıtma sistemleri ile tanışmasını sağlamış, özellikle sulu radyant panellerin Türkiye’de tanıtılması ve uygulanmasında sektöre öncülük etmiştir.

Neoplant Mühendislik, 2016 – 2022 yılları arasında tamamladığı Sulu Radyant Isıtma ve Düktil Boru projeleriyle sektörde tanınan bir marka haline gelmiştir.

Saint Gobain PAM’ın düktil boru, ek parçalar ve vana grubunda Türkiye’deki tek yetkili satıcısı olan NEOPLANT, bu alandaki projelerde uyguladığı rekabetçi fiyatlar ve üstün hizmet anlayışıyla söz konusu altyapı sektöründe yapıcı bir misyon üstlenmiş ve üstlenmeye de devam etmektedir.

2016 yılından bugüne kadar Kotrbaty sulu radyant ısıtma sistemleri toplam 36 adet projede Neoplant Mühendislik tarafından başarıyla uygulanmış olup, 408.310 m2 alanda ısınma çözümüne ulaşılmıştır. Tamamlanan bu projelerin büyük çoğunluğu, ülkemizde sanayi üretiminde söz sahibi olan dev kuruluşların tesislerinde hizmet vermektedir.

Endüstriyel tesislerin ısıtılmasında, diğer sistemlere göre %40’ın üzerinde enerji tasarrufu sağlayan ve Türkiye’de henüz üretimi yapılmayan Sulu Radyant Panel sisteminin yerli üretimine yönelik olarak 2017 yılında Ar-Ge çalışmalarına başlayan NEOPLANT MÜHENDİSLİK, 2018 yılında tamamladığı Hacettepe Teknokent Projesi, 2021 yılında tamamladığı TÜBİTAK projesi ve Ar-Ge çalışmaları sonucunda Türkiye’nin ilk yerli Sulu Radyant Panel markası SRP’nin üretimine 2022 yılı 3. Çeyreği itibariyle, Malıköy Başkent Organize Sanayi Bölgesi'ndeki tesisinde başlamıştır.

ARGE PROJESİ

Firmamız yaptığı temsilciliklerin yanısıra sahip olduğu mühendislik birikimi ile “Endüstriyel Soğutma ve Isıtma Uygulamaları için Sulu Radyant Panel Sistemi tasarımı,sayısal analizi, prototip üretimi ve deneysel olarak test edilmesi,yoğuşma önleyici kontrol sisteminin geliştirilmesi” konulu ar-ge projesini Hacettepe Teknokent bünyesinde gerçekleştirmiştir.

*Uzman kadromuz her zaman yanınızdadır

*Sahip olduğumuz yetenekler sizin hizmetinizdedir

*Satış ekibimiz projelerinizin başarısını garanti edecek kilit önemdeki iş ortağınızdır.

*Sunduğumuz teknik araçlar ile karar verme aşamasında size yardımcı olur.

© 2018 Neoplant Tüm Hakları Saklıdır.