DÜKTİL ÜRÜNLER

SAINT GOBAIN TANITIM

Saint-Gobain PAM 

SAINT-GOBAIN PAM: TECRÜBEYE DAYANAN BİLGİ

Kurulduğu 1856 yılından beri SAINT-GOBAIN PAM döküm boru dizaynları ve imalatı üzerine çalışmış ve uzun yıllarboyu sürekli geliştirilmiştir. Savurma döküm düktil boru teknolojisinin bulunmasıyla, düzgün şekilli ve homojen kalınlıklı borular imal edilebilmiş ve düktil malzemenin de endüstriyel ölçeğe taşınmasıyla yeni teknik ufuklar belirmiştir: Üst düzey performanslı yeni bir malzeme.

Pazarda mevcut en güvenilir ve dayanıklı sistemler.

Su hatlarında uzun yıllardır kullanılan döküm borular, yüzyılları kapsayan rekor seviyedeki uzun hizmet ömürleriyle bir iftihar kaynağı olmuşlardır. Aşırı işletme basınçları, darbe basınçları, zemin oynamaları veya yatak bozulmaları gibi zorlu işletmesel veya çevresel koşullarda bile çok uzun yıllar hizmet verebilmektedirler. Yüksek güvenlik katsayısı ve mekanik performansı olan bu borunun seçimi, uzun yatırım ömrünü ve işletme sürekliliğini beraberinde getirmektedir. Düktil borunun mekanik özellikleriyle ve esnek kauçuk contanın birleşmesiyle, çok zor işletme koşullarında bile hasarsız çalışabilen, dayanıklı ve esnek boru sistemleri elde edilmiştir. Düktil borular orta ve büyük ölçekli hatlarda, şu anda pazardaki en iyi mühendislik çözümünü sunmaktadır.

ÇÖZÜM odaklı proje analizleri

İçme suyu isale ve dağıtım hatları dünya lider firması olarak, SAINT-GOBAIN PAM, hidrolik, döküm teknolojileri ve metalurji alanlarında çok uzmanlaşmış ve itibar kazanmıştır. Yıllar geçtikçe SAINT-GOBAIN PAM’ın gerçek katma değeri, projelerin içeriğini tanımlayabilme ve en uygun proje çözümlerini dizayn edebilme becerisinde kendini göstermiştir. Mühendis, teknisyen ve farkı alanlardaki bir çok uzman kadrosuyla teknik dizayn desteği (hidrolik ve mekanik hesaplamalar, su ve toprak analizleri vs.), şantiye asistanlık hizmetleri ve satış sonrası hizmetleri vermektedir.

Özel koşullara özel çözümler

Dünyanın tüm kıtalarında elde ettiği tecrübeye dayalı büyük bilgi birikimi sayesinde SAINT-GOBAIN PAM boru kaplamalarında taşınan sıvıya bağlı olarak iç kaplamalarda ve döşendiği topraklara bağlı dış kaplamalarda büyük buluşlar yapmıştır. Geliştirilen borular “her tür araziye uyumlu” olmuşlardır. Push-in bağlantı, mekanik bağlantı, kilitli veya kilitsiz bağlantı gibi çok çeşitli bağlantı seçenekleriyle farklı zemin tiplerine ve döşeme koşullarına adaptasyon sağlanmıştır. En küçükten en büyüğe her çap aralığında dirençli ve mükemmel sızdırmazlıktaki boru sistemleriyle SAINTGOBAIN PAM, daima uyum ve güvenlikle eş anlamda anılır olmuştur.

1.000 şehir – 100 başkent

Dünya çapında hizmet Dünyanın pek çok bölgesinde, su kaynakları hala bir ülkenin kalkınma şansına bir işarettir. SAINTGOBAIN PAM 20. yüzyılın başından bu yana ürünlerini, hem Avrupa’daki hem de daha uzaktaki müşterilerinin ihtiyaçlarını ve koşullarını dikkate alarak üretmiştir. Yalnızca su tedariki için SAINT-GOBAIN PAM, karşılaşılan tüm özel durumlara karşılık, 10,000’den fazla tipte bağlantı elemanı ve aksesuarlarını güvenle sunmaktadır. Yüzden fazlası başkent olmak üzere dünyada yaklaşık 1,000 şehrin altyapısı SAINT-GOBAIN PAM düktil içme suyu hatları ile donatılmıştır. Dünyanın her yerinde, SAINT-GOBAIN PAM aktif olarak hidrolik altyapıdan sorumlu yetkililerle işbirliği içinde çalışmaktadır.

Muf bağlantılı boru sistemlerinin temel değeri

Borular, bağlantı elemanları ve contalardan oluşan duktil boru hatları tüm koşullara uyumlu ve modüler bir sistemdir. Muf bağlantılı borular döşeme kolaylığı, basit montaj ekipmanları, katodik koruma veya kaynaklı bağlantı olmadığı için uzman personel gerektirmemesi gibi avantajlarla ön plana çıkmaktadır. Boruların sağlamlığı ve direnci sayesinde, dolgu ve sıkıştırma işlemleri boru ömründen taviz vermeden daha az emek ve hassasiyetle yapılabilmektedir.

 

KALİTE GÜVENCE VE ÇEVRE ISO 9001

• PAM’in uyguladığı kalite yönetim sisteminin EN/ISO 9001’e uygun olduğu bağımsız bir denetleme kuruluşu tarafından (Bureau Veritas Certification) belgelenmiştir. Bu sistem, düktil demir ürünlerin yüksek kalite standartlarına uygun olarak tasarlanmasına, imalatına ve satışına yönelik spesifik dahili kuralları kapsamaktadır. ISO 14001

• PAM’ın çevre güvenlik sistemi ISO 14001 standardına uygundur


Duktil demir boru sistemi 0 geri dönüştürülebilir bir üründür.

© 2018 Neoplant Tüm Hakları Saklıdır.