RADYANT ÜRÜNLER

COMPACT TOP, radyant ısıtma grubunun yeni ve eşsiz ürünüdür.Bu ısıtıcının geliştirilmesinde yatırımcılar, proje mühendisleri,kurulum şirketleri ve aynı zamanda teknik personelden alınan talepler dikkate alınmıştır.

COMPACT TOP ısıtıcısının en belirgin özelliği % 80,7 oranına ulaşan ısı yayım verimidir. Sıradan radyant ısıtıcıların ortalama verimi %65 oranındadır. Lersen ar-ge ekibi,geliştirme sürecinin sonucunda kalite ve özellikleri dünyanın en kaliteli ısıtıcıları arasında yer alması için ürünün her detayını test edip geliştirmiştir.

• Fonksiyonel tasarım
• Hızlı ve kolay montaj
• Azaltılmış ağırlık
• Isıya dayanıklı hafifletilmiş borular
• Kolay kurulum
• Yansıtıcının entegre edilmiş yalıtımı
• İki aşamalı güç Flexi Drive
• Soğurucu ve genişleyen elemanlar
• Yansıtma özelliği arttırılmış ve yapısı özel alüminyum yansıtıcı
• Merkezi veya kablosuz ayar ünitesinin bağlanması için bağlantı elemanı

COMPACT TOP radyant ısıtıcının %80,7’lik verime ulaşmasının 5 nedeni
Sistemin %80,7’lik ısı yayım verime ulaşabilmiş olması hakkında yapılan tartışmaları ve şüpheleri fark etmiştik ve bu nedenle bu verim oranına ulaşmamıza yardımcı olan tüm yenilikçi unsurları yayınlamaya karar verdik. Isı yayım verimi Almanya’daki Karlsruhe kentinde bulunan Teknoloji Enstitüsü’nde ölçülmüştür. Bu enstitü ısı yayım veriminin ölçülmesi için tüm gereken teknoloji ile donatılmış bağımsız bir ölçüm kuruluşu olup söz konusu ısı yayım veriminin doğruluğunu kanıtlayan bir sertifika düzenlemiştir

1. Neden: BRÜLÖR
Atmosferik gaz yakıcı, vakumlu baca fanı ile donatılmıştır. COUT06 tipinin yapısı sayesinde alev 4 metreye kadar uzatılabilir. Böylece radyant borudan geçiş esnasında ısı daha dengeli bir şekilde yayılır. Grafikte gösterildiği üzere en yüksek ısı, ısıtıcının üçüncü metresinde bulunmaktadır.

 

2. Neden: YANSITICI
Öncelikle radyant boru yüzeyinin %60’tan fazlası ısıyı yere doğru yaymadığının farkına varmak gerekmektedir. Yansıtıcının geometrisi, radyant boruların yüzeyinde yoğunlaşan ısının yönlendirilmesinde esas rol oynar. Bu nedenle yansıtıcıyı daha büyüklükte ve derinlikte ve elektromanyetik dalgaların istenilen yöne yansıtılması için optimal kırılma açılarında tasarlamıştık

 

3. Neden: YALITIM
Yansıtıcı yalıtımlı olmadığı halde, yansıtıcının yüzeyi ısınır ve konveksiyon şeklinde ısı kaybı meydana gelir ve ısının bir kısmı yansıtıcının üstüne yayılır. Bu durumda büyük bir orandan bahsedilmemekte, ancak verimin mümkün olduğunca en yüksek seviyede tutulması için bu durumun da dikkate alınması gerekmektedir.

 

4. Neden: MALZEME
Yansıtıcının yüzeyinde pütürlü alüminyum kullanılmıştır. Bu malzemenin birkaç avantajı vardır.
a. Uygun fiyatlı metaller arasında en iyi şekilde elektromanyetik dalga yansıtır. Örneğin paslanmaz çeliğe nazaran yansıtma kabiliyeti daha yüksektir.
b. Yüzeyi parlak değil, pütürlüdür. Böylece yayılan dalgalar ısı kaynağına geri dönmeden yayılma açısı değişir ve daha kolay bir şekilde yere doğru yansıtılır. c. Pütürlü yüzey aynı zamanda daha sağlam ve sabittir. Böylece istenmeyen deformasyon da meydana gelmez.

 

5. Neden: KONVEKSİYON
2 metrede bir bulunan bölme sayesinde yansıtıcı altındaki alanda farklı ısıya sahip olan hava hareket etmez. Yakıcı haznesinin yansıtıcı altındaki hava daha sıcak, birleşme noktalarındaki hava daha soğuktur. Yansıtıcıda bölmeler bulunmadığı halde yansıtıcı altındaki hava hareket edip konveksiyon ile radyant boruların sıcaklığını düşürür. Bu şekilde ısıtılmış hava genelde yansıtıcının kenarlarından ısıtıcının üstüne “taşma” eğiliminde olur

Montaj Kılavuzunu Görüntülemek İçin Tıklayınız.

pdf-indir
Setting
pdf-indir
Manuel

Ölçü Kartı
© 2018 Neoplant Tüm Hakları Saklıdır.