RADYANT ÜRÜNLER

Sıcak sulu radyant paneller diğer sistemlere göre %40’ın üzerinde enerji tasarrufu sağlayabilir. Tavanda eşit dağılımlı olarak düzenlenmiş paneller kusursuz,doğal ve konforlu bir hava sağlar. Bu sistemde iş akışkanı herhangi bir sıcak su üretecinde (kaskad kombi, kazan vb.) hazırlandıktan sonra tavana monte edilmiş radyant panellere borular vasıtasıyla gönderilir. Radyant panel yüzeylerinde dolaştırılan sıcak su ısısını panellere aktarır ve sıcak su üretecine geri döner. Isınan özel kaplamalı paneller ısılarını radyasyon ile ısıtılması gereken mekanda bulunan canlılara ve nesnelere aktarır. Sistem avantajlarından dolayı son yıllarda diğer yaklaşımlara önemli bir alternatif olarak yerini almaya başlamıştır.

 

 

Detay;
1- Hassas çelik boru 28×1,5mm
2- Alüminyum radyant panel
3- Takviye Profili
4- Kanca
5- Yan Kapak
6- Montaj Seti
7- Taş yünü
8- Alüminyum folyo

 

 

 

Bu sistemlerin diğer bir avantajı modüler yapılarıdır. Belirli boyutlardaki bir modüllerden istenilen adet birleştirilerek gerekli panel yüzey alanları elde edilebilir.Standart panel boyları 2,3,4 ve 6 metredir. Bu sayede her türlü boyutlardaki mekanın ısı ihtiyacını kusursuz olarak karşılayabilir. 3,5- 15m yüksekliğe kadar uygulanabilinir. Birbirine bağlı paneller oluşturdukları ısıtma yüzeyinin yanı sıra dağıtım boru hattı görevide görmektedir.

 

 

 

IŞINIM (RADYASYON) YOLUYLA ISI TRANSFERİ

Ts mutlak sıcaklığına sahip bir yüzeyin yayabileceği maksimum ışınım miktarı Stefan – Boltzman yasası ile belirlenir. ekran-resmi-2016-10-02-12-51-31Q= Isı akışı (W) σ = 5,67 .10 -8 Stefan Boltzman sabiti (W/m2K4) S = Isı transfer yüzevi (m2) Ts = Yüzey sıcaklığı (K)

 

KOTRBATÝ SULU RADYANT PANELLERININ RAKIPLERINE GÖRE AVANTAJLARI:

1- Yüksek Kalite DIN GEPRÜFT KEYMARK’den  1.2013 belgesine sahiptir.

2- Çok hızlı reaksiyon süresi 28x1,5 mm hassas çelik boru ve alüminyum radyant panel sayesinde çok daha hızlı reaksiyon süresine sahiptir.

3-Tasarım Özellikleri 140 °C sıcaklık ve 16 bar basınca kadar çalışmaya izin veren tasarım.

4- Basınç Kayıpları Rakip sistemlerde 1000kg/saat debide 412Pa/m basınç kaybı yaşanırken Kotrbaty sulu radyant panellerde seçilen boru çapından ötürü bu değer 54Pa/m olmaktadır. Bunun sonucunda daha küçük pompa seçilirken, çok  daha düşük enerji sarfiyatı gerçekleşir.

HER TİP ENERJİ KAYNAĞI İLE RADYANT ISITMA İMKANI!

• Homojen sıcaklık dağılımı
• Bakım ve servis maliyeti yok
• Ortam havasına herhangi bir yanma gazı salınmadığındantemiz ortam havası
• Hareketli bir parça olmadığından dolayı gürültü oluşmaz.
• Konforsuzluk oluşturan hava akımları ve toz sirkülasyonusöz konusu değil
• Işıma ve Enerji verimliliği yüksek.
• Doğal gaz kullanma mecburiyeti yok. Herhangi bir sıcaksu kazanı (kömür, talaş vb.) kullanılabilinir.
• Yangın riski ortadan kalkmaktadır.
• Yenilenebilir ve atık enerji kaynakları ile çalışabileceközelliklere sahiptir.
• Alçak tavanlarda da uygulanması mümkündür.
• Hızlı devreye girme süreci (3-5 dakika).
• Aynı panellerde soğuk su dolaştırarak su dolaştırarak soğutma işlevini de üstlenebilecek bir sistem.

SULU RADYANT ŞERİTLERİN BAĞLANTISI

Sulu radyant panel sistemler, fabrika binaları, depolar, atölyeler, spor salonları, showroomlar, tren garları, tersaneler, bekleme salonları, hijyenik ortamlar, yangın riski taşıyan ortamlar, rutubetli mekanlar… gibi yüksek/alçak tavanlı mekanlar için idealdir. Sulu radyant paneller 3,5- 20m yükseklik aralığında rahatlıkla kullanılabilmektedir.

© 2018 Neoplant Tüm Hakları Saklıdır.